Czym jest Forwado?
Forwado jest cyfrową spedycją drogową i jest odpowiedzialne, aby transport został wykonany według uzgodnień. Dzięki naszej aplikacji możesz wycenić, zamówić i zrealizować transport łatwo i całkowicie przez internet. W pierwszej kolejności nasz unikalny algorytm wyliczy cenę transportu, jeżeli jesteś z niej zadowolony możesz jednym kliknięciem zlecić nam znalezienie odpowiedniego przewoźnika, a następnie transport. Nasza aplikacja umożliwia sprawdzanie statusu transportu, pobrania potwierdzenia i faktury za transport.
Czy Forwado jest giełdą transportową?
Forwado nie jest giełdą transportową. Jesteśmy cyfrową spedycją drogową działająca w 100% w internecie.
Jaka jest różnica pomiędzy Forwado, a tradycyjnymi spedycjami?
Forwado dzięki aplikacji, udostępnionej załadowcom i przewoźnikom działa o wiele szybciej, łatwiej i bardziej przejrzyście niż tradycyjne firmy spedycyjne. Z nami sprawdzisz cenę w kilka sekund, transport zarezerwujesz całkowicie online, a informacje na temat statusu przesyłki oraz dokumentów dostawy są dostępne z poziomu konta. To wszystko bez oczekiwania, zbędnych wiadomości email i nieodebranych telefonów.
Kto może zamawiać transport na Forwado?
Forwado jest adresowane do firm, wszelkiego rodzaju spółek, osób prowadzących działalność gospodarczą oraz gospodarstw rolnych. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego, poczekaj, aż aktywujemy Twoje konto, aby móc zamawiać transport online.
Czy osoby prywatne mogą zamówić transport w Forwado?
Niestety, osoby prywatne nie mogą zamówić transportu poprzez nasz system.
Czy właściciel gospodarstwa rolnego może zamówić transport przez Forwado?
Tak, cenimy rolników i chcemy pomóc im rozwijać swoje gospodarstwa. Traktujemy gospodarstwa rolne jak działalności gospodarcze i zapraszamy do zamawiania transportu w Forwado w celu obsługi i prowadzenia gospodarstwa.
Jaki rodzaj towaru mogę przetransportować z Forwado?
Możesz zamówić transport towaru każdego rodzaju z wyłączeniem transportu:
- towarów niebezpiecznych,
- odpadów,
- żywych roślin i zwierząt,
- towarów nienormatywnych,
- zwłok, szczątków ludzkich lub zwierzęcych,
- kontenerowego,
- rzeczy osób prywatnych i przeprowadzek.
Skąd mogę dowiedzieć się kiedy został odebrany i dostarczony towar?
Na podstawie zmiany statusów w aplikacji. Po zalogowaniu i wejściu w zakładkę ‘Transporty’ znajdziesz pozycję ‘Status zamówienia’, w tym miejscu informujemy na bieżąco o statusie transportu.
W jaki sposób opłacany jest transport?
Płatność odbywa się za pomocą płatności internetowych Dotpay w formie przedpłaty. W momencie gdy któryś z przewoźników zarezerwuje auto dla Twojego transportu otrzymasz o tym informację mailowo oraz poprzez aplikację, będziesz miał wtedy godzinę na opłacenie transportu. Moment opłacenia transportu jest traktowany jako zawarcie umowy transportowej.
W jaki sposób Forwado dba o bezpieczeństwo ładunków?
Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa ładunków, wprowadziliśmy wnikliwy proces weryfikacji firm przewozowych z którymi współpracujemy. Naszych kontrahentów sprawdzamy w wywiadowniach gospodarczych, analizujemy dokumenty, licencje i certyfikaty, oraz sprawdzamy opinie o firmach przewozowych zanim rozpoczniemy współpracę.
Dodatkowo monitorujemy jakość dostarczanych usług oraz satysfakcję zlecających transport.
Do jakich krajów mogę zorganizować transport za pośrednictwem Forwado?
Przez aplikację Forwado możesz zorganizować transport krajowy oraz międzynarodowy z i do Niemiec. Jeżeli interesuje Cię transport do innych krajów Unii Europejskiej napisz do nas na mail: [email protected] lub zadzwoń na +48 22 441 99 38 obsłużymy go poza aplikacją.
Czy cena z kalkulatora na stronie głównej Forwado, jest ceną ostateczną?
Cena z kalkulatora na głównej stronie jest ceną poglądową, aby poznać cenę transakcyjną należy założyć konto i wycenić transport w kalkulatorze po zalogowaniu. Trwa to dosłownie kilka minut. Wyceny transportów do krajów nie obsługiwanych przez kalkulator można zrobić poprzez zgłoszenie na mail: [email protected] lub telefonicznie +48 22 441 99 38.
Czy cena transakcyjna może ulec zmianie?
W sytuacjach, gdy rynek ulegnie znacznej zmianie i znalezienie przewoźnika po wskazanej cenie będzie niemożliwe cena może ulec zmianie, oczywiście za Twoją zgodą i akceptacją.
Czy poza ceną transportu mogą być doliczone dodatkowe koszty?
Do ceny podanej przez Forwado mogą zostać doliczone dodatkowe koszty jeżeli czas oczekiwania na załadunek i rozładunek przewoźnika będzie dłuższy niż 3 godziny. Dokładne informacje znajdziesz w regulaminie FORWADO.
Kto odpowiada za załadunek i rozładunek towaru?
Za załadunek i rozładunek towaru odpowiada zawsze załadowca.

DANE FIRMY

  • Forwado sp. z o.o.
  • ul. Pory 78 / 9 piętro
  • 02-757 Warszawa
  • NIP: 521-38-19-525

KONTAKT

  • Jesteśmy tutaj:
  • ul. Pory 78/9, 02-757 Warszawa
  • Zadzwoń lub napisz (8:30 - 16:30)
  • +48 22 441 99 38
  • [email protected]
Instytucją finansową odpowiadającą za bezpieczne rozliczanie transakcji jest:
Dotpay Visa Visa e Mastercard Maestro Mastercard e Visa vb Mastercard sc
Stosujemy pliki cookie w celu świadczenia naszych usług. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies.